KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6561663
*
nr 656 1663
Axel Fridell
(1894-1935), Sverige
Etsning, Axel Fridell (1894-1935), Gustaf V, 24 x 10
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2010
kl 19:34:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 15:58:21
1
1.000 kr
11/9 16:31:35
2
800 kr
13/9 19:20:57
2
Vinnande bud
13/9 19:23:44
1
1.500 kr
13/9 19:25:31
1
1.800 kr
13/9 19:26:04
1
2.000 kr
13/9 19:29:19
1
2.500 kr
- Konstnär/Designer
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Läs mer om Axel Fridell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel fridell etsning etsningar grafik gustaf v kung kungar kungligt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57
*
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Läs mer om Axel Fridell
nr 656 1663
Axel Fridell
(1894-1935), Sverige
Etsning, Axel Fridell (1894-1935), Gustaf V, 24 x 10
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/9 15:58:21 | 1 | 1.000 kr |
11/9 16:31:35 | 2 | 800 kr |
13/9 19:20:57 | 2 | Vinnande bud |
13/9 19:23:44 | 1 | 1.500 kr |
13/9 19:25:31 | 1 | 1.800 kr |
13/9 19:26:04 | 1 | 2.000 kr |
13/9 19:29:19 | 1 | 2.500 kr |
- Konstnär/Designer
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker,Läs mer om Axel Fridell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel fridell etsning etsningar grafik gustaf v kung kungar kungligt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57